7 + 1 nejznámějších míst pevninské části Malajsie, která musíte navštívit

Pro 19, 2018
Inspirace na cesty
2 0

Byli jste již několikrát v Thajsku a přemýšlíte, že byste příště změnili destinaci? Láká vás jihovýchodní Asie, ale nikdy jste v ní nebyli a máte obavy, jak zde cestování zvládnete? Vyberte si Malajsii! Malajsie je jednou z nejvyspělejších zemí jihovýchodní Asie, cestování je zde jednoduché a relativně pohodlné, bez problémů se domluvíte anglicky a lidé jsou vždy milí a nápomocní. A kam se v Malajsii podívat? Sepsali jsme pro vás 8 více či méně známých míst a měst, do kterých se můžete vydat na pevninské části Malajsie. K většině míst připojujeme i vyzkoušené tipy na ubytování. Na konci článku se dozvíte i základní informace o Malajsii, které se vám budou na cestu hodit. Většině destinací se budeme věnovat podrobněji v samostatných článcích.

Kulturní Melaka 

Živé kulturní město, které bývalo britskou, holandskou a portugalskou kolonií a významným námořním přístavem, vás nadchne svojí uměleckou a uvolněnou atmosférou. Historické budovy z doby kolonizace, originální street art na domech, pouliční umělci, živý night market a stylové kavárny podél řeky jsou to, co dodává městu jeho jedinečný nádech. Právem je Melaka zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Tip na levné ubytování pro odvážné: 

Hledáte-li opravdu levné ubytování bez ohledu na komfort zkuste Raymonds boutique home. Ubytování je hodně průměrné až podprůměrné, ale je čisté, levné, s příjemným majitelem a v centru veškerého dění.

Zářící Kuala Lumpur 

Hlavní město, zářící a pulsující srdce Malajsie, centrum byznysu a bohatství. Sídlo jedné z nejvýznamějších firem, která dala Kuala Lumpuru jeho symbol a hlavní tvář. Ano, řeč je o naftařské společnosti Petronas a ikonických Petronas Towers. Ve dne relaxujte v krásném parku za obchodním centrem a v noci se kochejte nasvícenými věžemi. Kromě Petronas Towers můžete navštívit vyhlídkovou televizní věž Menara tower, čínskou čtvrť, Batu Caves nebo nádhernou mešitu v centru.

Tip na ubytování s luxusním výhledem: 

Jedinečný zážitek v podobě ubytování se střešním bazénem s výhledem na město, který nezatíží váš rozpočet? Ano, je to možné. Na Airbnb je bohatá nabídka apartmánů v Regalia Residence Suites, jejichž ceny začínají již kolem 600 Kč za noc/apartmán. Ubytování si můžete zlevnit využitím slevového kódu.

Zelené Cameron Highlands 

Cameron Higlands jsou přezdívané „zelené plíce Malajsie“. Čajové plantáže v kombinaci s bujnou vegetací věčně zelené džungle a stabilně nižší teplotou, dělají z Cameron Highlands unikátní místo, na které si jezdí odpočinout celá Malajsie. Najdete tu také jahodové farmy, vodopády a jeden z nejstarších a nejvýše položených deštných pralesů na světě. Více o Cameron Highlands si můžete přečíst v samostatném článku zde.

Tip na levné ubytování v pěkném hostelu: 

Hledáte-li levný, pěkný a čistý hostel, kde budete mít i trochu soukromí zkuste Maptravelodge, který má ubytování v podobě samostatných kapslí.

Nádherné pláže na Perhentian islands

I pro souostroví Perhentian mají v Malajsii své pojmenování – říká se jim „malajské Maledivy“. A rozhodně právem. Nádherné pláže, křišťálově průzračná voda a pestrý podmořský život, dělají z Perhentian islands ráj nejen pro potápěče, ale i pro ty, kteří chtějí relaxovat na místech, která stále ještě nejsou zasažena civilizací. Více o soustroví si můžete přečíst v samostatném článku zde.

Tip na ubytování: 

Na obou ostrovech je na výběr dost ubytování, na internetu jich ale najdete jen pár. Pokud nejste omezeni rozpočtem, vyberte si předem online, chcete-li levnější ubytování, nechte se vysadit na Long Beach na ostrůvku Kecil, kde najdete větší výběr levného ubytování pro baťůžkáře.

Galerie

Divoká džungle v Taman Negara

Národní park s bohatou vegetací i spoustou divokých zvířat. Kromě slonů zde dle historek místních žijí i divocí tygři a další, jinde už vyhynulá, zvířata. Do útrob národního parku se – kvůli ochraně přírody i vás – jinak než s průvodcem nedostanete a tak je zde na výběr široká škála výletů na jeden i více dní.

Pestrý street art v Penangu

Ostrov Penang je dalším místem, které bylo a je důležitým obchodním přístavem. Největším lákadlem je čtvrť Georgetown, na které se – stejně jako v Melace – velkou měrou podepsala kolonizace v tom nejpozitivnějším smyslu. Pestrý a originální street art v kombinaci s typicky britskými stavbami, indickou a čínskou čtvrtí, skvělým jídlem a nespočtem originálních kaváren a restaurací, dělají z Georgetownu místo, které můžete projít stokrát a pokaždé objevíte něco nového a zajímavého.

Tipy na ubytování pro náročné i nenáročné: 

Levnější ubytování najdete v hostelu Kimberley House v čínské čtvrti. Luxus, intimní atmosféru a designovou lahůdku si užijete v Sekeping Pinang, taktéž v čínské čtvrti.

Klasická dovolenková destinace Langkawi 

Ostrov Langkawi na západním pobřeží leží kousek od Penangu a najdete na něm úplně všechno – moře, pláže, hory, rýžová pole, bary, levné duty free obchody a spoustu skvělého jídla. O hlavních atrakcích Langkawi jsme psali v článku Co můžete dělat na Langkawi? Tipy na pláže, vodopády a restaurace.

Tip na levné ubytování:

Levné ubytování s příjemným personálem ve vzdálenosti zhruba 15 minut pěšky od hlavní pláže Cenang a 2 minuty od čtvrtečního night marketu nabízí Vila Thai, kde najdete jak smíšený hostelový pokoj, tak i soukromé dvoulůžkové pokoje. V případě zájmu o více tipů nejen na ubytování na Langkawi nám napište zprávu a rádi poradíme.

Neturistický a lokální Alor Setar 

Pokud se vypravíte z Langkawi na Penang po zemi, nikoli letecky, budete mít cestu přes Alor Setar, kde se můžete zastavit na jeden či více dní. Nádherný výhled až na Langkawi a Penang je z televizní věže u obchodního centra Aman, krásnou mešitu Masjid Zahir, před kterou je neméně hezké náměstí najdete v centru města a pohádkovou mešitu Al-Bukhary na jeho okraji. Jako všude jinde v Malajsii i zde najdete spoustu restaurací, street foodu se skvělým jídlem i bleší trh.

Tip na ubytování v centru: 

Levné ubytování v centru přímo u obchodního centra Aman nabízí hotel Bee Garden Motel. Ubytování si rezervujte předem, na místě je výrazně dražší.

Základní informace o Malajsii 

 • za účelem turistiky nepotřebujete do Malajsie víza a pobýt zde můžete celých 90 dní
 • měnou je malajský ringgit, jeden ringgit je zhruba 5,50 až 6 Kč dle aktuálního kurzu
 • časový posun je v letním čase + 6 hodin, v zimním + 7 hodin
 • úředním jazykem je malajština, ale téměř všude se domluvíte bez problémů anglicky
 • v Malajsii žije mix několika etnických skupin: Malajci, Indové a Číňané
 • většinové náboženství (60 – 70 %) je islám, menšinu tvoří hinduismus, buddhismus, taoismus a křesťanství. Turistům žádná omezení ani nebezpečí vzhledem k náboženství nevznikají, islám v Malajsii nemá radikální podobu a lidé jsou zde velice tolerantní. Pravidlům se musíte přizpůsobit pouze při návštěvě mešit (ženy dlouhé kalhoty, rukávy a zakryté vlasy, muži dlouhé kalhoty a trička s rukávem).
 • ubytování si rezervujte předem, na místě bývá obvykle dražší
 • chcete-li využít taxi, použijte aplikaci grab, vyhnete se neúměrnému natahování cen a dohadům s taxikáři
 • díky mixu kultur zde najdete i pestrou směs jídel a chutí. Oblíbené jsou restaurace, kde je jídlo vystaveno v nádobách, nabíráte si sami a platíte dle toho, co jste si vybrali, obvykle až poté, co dojíte.
 • Malajsie je jednou z nejbezpečnějších zemí jihovýchodní Asie, rizika krádeží a podvodů jsou zde daleko nižší, než v chudších a zaostalejších zemích, i tak byste si ale měli dávat na své věci pozor.
 • českou ambasádu najdete v případě potřeby v Kuala Lumpuru, nejbližší ambasády vybavené službou Czech Point jsou v Jakartě a Bangkoku.
 • při ubytování počítejte s tím, že v hotelech zaplatíte za soukromý pokoj turistickou daň 10 ringgitů za každou noc, hostelů se nařízení netýká

Které weby nám ulehčují naše cesty a jak si zlevňujeme cestování?

Užitečné weby

Pelikán.cz: vyhledávání levných letenek, lze si nastavit upozornění, aby vám už neunikla žádná letenka v akci

Agoda.com: široká nabídka ubytování v Asii, s výjimkou velkých měst obvykle výhodnější a obsáhlejší než Booking.com

Booking.com: ve velkých asijských městech nabídka ubytování srovnatelná s Agoda.com, výhodou oproti Agodě je možnost využití slevového kódu viz. níže

Airbnb: nabídka ubytování u místních hostitelů, lze využít slevový kód viz. níže

12goAsia: vyhledávání a možnost objednání všech druhů transportů napříč celou Asií

Tripadvisor: co nenajdete nikde jinde, najdete na Tripadvisoru. Vyhledávání ubytování, zajímavých míst a aktivit s reálnými fotografiemi a recenzemi cestovatelů a diskuzní fóra s užitečnými tipy.

Lonely Planet: zajímavé a inspirativní články z různých destinací a jedny z nejlepších papírových průvodců vůbec

Workaway.info: nabídka dobrovolnických programů po celé Asii

Slevy na cesty

Sleva 10 % na Booking.com: při rezervaci nad 700 Kč získáte slevu z ubytování 10 %. Platí jen na první rezervaci po registraci. Lze se registrovat opakovaně z různých e-mailů a slevu využívat znovu a znovu.

Sleva 725 Kč na Airbnb: při rezervaci ubytování nad 1 800 Kč získáte slevu 725 Kč na ubytování a 272 Kč na zážitek (lze uplatnit při minimální hodnotě zážitku 1 188 Kč). Platí jen na první rezervaci po registraci. Lze se registrovat opakovaně z různých e-mailů a slevu využívat znovu a znovu.

Sleva 50 % na cestovní pojištění AXA: bez cestovního pojištění se neobejde žádná cesta. Na tomto odkazu získáte slevu 50 % na cestovní pojištění od společnosti AXA. Slevu lze využívat opakovaně.

https://ceskavmalajsii.cz/

Původním povoláním designérka, nyní cestovatelka, zakladatelka webu Cestujeme do Asie a milovnice JV Asie. Asii miluji natolik, že jsem se v ní po roce cestování rozhodla usadit. Mým aktuálním domovem je země plná skvělého jídla, krásné přírody a úžasně milých lidí - Malajsie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.