Objevujte nedotčené pláže a výborné jídlo ve středním Vietnamu

Říj 24, 2018
Inspirace na cesty
3 1

Do Vietnamu se jezdí (kromě skvělého jídla) nejčastěji za krásnou přírodou na sever nebo za koupáním na ostrov Phu Quoc. O středním Vietnamu se často tvrdí, že zde není nic k vidění. Není to ale pravda. Pokud máte rádi krásné pláže, historická kulturní města v koloniálním stylu, rádi poznáváte lokální život, milujete vietnamské jídlo a svobodu jízdy na motorce, budete ze středního Vietnamu příjemně překvapení. Vybrali jsme pro vás 5 míst, ve kterých můžete poznávat rozmanitost Vietnamu.

Koloniální historické Hoi An

Hoi An bývalo v historických dobách významným námořním přístavem, který spojoval Vietnam s Japonskem a Čínou. Bývalo také jednou z kolonií Portugalska. Vliv těchto zemí zanechal v Hoi An spoustu jedinečných budov a staveb, které se dochovaly dodnes a jsou součástí kulturního dědictví UNESCO. V Hoi An na vás bude z každého kouta dýchat historie a jedinečná atmosféra, kterou si zamilujete.

Centrum služeb a výchozí bod pro poznávání Quy Nhon

Hlavní a největší město provincie Binh Dinh, které bylo původně rybářské a zemědělské a nyní se začíná zaměřovat na turistický ruch. Najdete zde historické památky, pagody, muzea, Zoo, veškeré služby i servis a samozřejmě spoustu restaurací i street foodu s výborným vietnamským jídlem. Je také ideálním výchozím bodem pro výlety po okolních ostrůvcích a objevování pláží v okolí.

Nedotčené pláže a lokální Vietnam v Bai Xep

Okouzlující písčité pláže táhnoucí se podél skalnatých pobřeží a průzračně čisté moře jsou hlavní devízou oblasti Bai Xep, která se nachází kousek od Quy Nhon. Z hlavní silnice sjeďte dolů do vesnice (mapa přiložena v galerii) a ocitnete se v malém přímořském městečku s opravdu lokální atmosférou. Úzké uličky, kterými sotva projedete, čerstvé ryby a plody moře na každém rohu a na konci pláž zvoucí k odpočinku, budou ideálním místem pro relax při vaší cestě.

Galerie 

Romantický ostrůvek Hon Bip

Chcete-li si dopřát romantický a nevšední zážitek, stavte se cestou na malém ostrůvku Hon Bip. Zajímavostí ostrova je jeho spojení s pevninou pruhem dlouhé, písčité pláže, kde se můžete nejen procházet, koupat a opalovat, ale také zde můžete přespat a dopřát si nefalšovanou romantiku.

Napůl turistický, napůl lokální Nha Trang

Nha Trang je ve své jižní části zařízený pro turisty. Nabízí spousty restaurací, zářících barů, diskotéky, kasina, obchody a další lákadla. Jeho severní část je naopak poklidná a lokální se spoustou levného street foodu všude, kam se podíváte. V Nha Trang najdete historické památky, chrámy, pagody, muzeum, zábavní park i lázně s horkými prameni. V okolí jsou vodopády, solná pole a opět spousty krásných pláží. 

Jak se mezi městy přepravovat

Trasa Hoi An – Nha Trang je dlouhá zhruba 500 kilometrů. Počítejte s tím, že za den ujedete na motorce cca 100 km. Dá se zvládnout určitě i víc, ale abyste si něco užili, příliš se nehnali a jeli bezpečně, je 100 až 150 kilometrů denně optimální maximum. Úsek mezi Hoi An a Quy Nhon je nejdelší. Pokud ho celý nezvládnete, můžete se cestou zastavit kdekoli na přespání a určitě objevíte další krásná místa. Ubytování jsou všude po trase. Silnice mezi Hoi An a Nha Trang je nádherná, vede podél pobřeží a útesů s krásnými výhledy na moře. Doporučujeme sjet z dálnice a jet po lokálních silnicích, cesta na motorce zde bude jedinečným zážitkem. Nezapomeňte na mezinárodní řidičských průkaz, opatrnost a bezpečnost provozu. Kdo si netroufá na motorku, může využít přepravu autobusy nebo vlaky.

Které weby nám ulehčují naše cesty a jak si zlevňujeme cestování?

Užitečné weby

Pelikán.cz: vyhledávání levných letenek, lze si nastavit upozornění, aby vám už neunikla žádná letenka v akci

Agoda.com: široká nabídka ubytování v Asii, s výjimkou velkých měst obvykle výhodnější a obsáhlejší než Booking.com

Booking.com: ve velkých asijských městech nabídka ubytování srovnatelná s Agoda.com, výhodou oproti Agodě je možnost využití slevového kódu viz. níže

Airbnb: nabídka ubytování u místních hostitelů, lze využít slevový kód viz. níže

12goAsia: vyhledávání a možnost objednání všech druhů transportů napříč celou Asií

Tripadvisor: co nenajdete nikde jinde, najdete na Tripadvisoru. Vyhledávání ubytování, zajímavých míst a aktivit s reálnými fotografiemi a recenzemi cestovatelů a diskuzní fóra s užitečnými tipy.

Lonely Planet: zajímavé a inspirativní články z různých destinací a jedny z nejlepších papírových průvodců vůbec

Workaway.info: nabídka dobrovolnických programů po celé Asii

Slevy na cesty

Sleva 10 % na Booking.com: při rezervaci nad 700 Kč získáte slevu z ubytování 10 %. Platí jen na první rezervaci po registraci. Lze se registrovat opakovaně z různých e-mailů a slevu využívat znovu a znovu.

Sleva 725 Kč na Airbnb: při rezervaci ubytování nad 1 800 Kč získáte slevu 725 Kč na ubytování a 272 Kč na zážitek (lze uplatnit při minimální hodnotě zážitku 1 188 Kč). Platí jen na první rezervaci po registraci. Lze se registrovat opakovaně z různých e-mailů a slevu využívat znovu a znovu.

Sleva 50 % na cestovní pojištění AXA: bez cestovního pojištění se neobejde žádná cesta. Na tomto odkazu získáte slevu 50 % na cestovní pojištění od společnosti AXA. Slevu lze využívat opakovaně.

https://ceskavmalajsii.cz/

Původním povoláním designérka, nyní cestovatelka, zakladatelka webu Cestujeme do Asie a milovnice JV Asie. Asii miluji natolik, že jsem se v ní po roce cestování rozhodla usadit. Mým aktuálním domovem je země plná skvělého jídla, krásné přírody a úžasně milých lidí - Malajsie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.