Proč se vydat sama na cestu do Asie? 9 důvodů, proč byste to měla udělat

Pro 7, 2018
Rady & tipy
2 0

Pánové prominou, ale dnešní článek bude určen hlavně ženám. Protože být samotná, svobodná žena je v dnešní společnosti stále tak trochu stigma. Jít sama do kina nebo na večeři? Je divná. Být svobodná, nemít děti a bavit se? Je kariéristka. Chce cestovat sama? Je blázen. Ano, hodně jsme to zjednodušili, ale pravdou je, že my ženy potřebujeme k některým krokům a rozhodnutím o něco více odvahy, než muži. Cestování sólo je jedním z nich a není to krok zrovna malý. Vydat se sama na cestu je o dost těžší, než jít sama do kina. Co když ale nemáte s kým jet? Chcete na dovolenou nebo dlouhodobě cestovat a poznávat svět a není s kým? Partnera nemáte a kamarádky nemají čas? Zahoďte obavy a vypravte se sama! My vám dnes povíme, proč byste se měla na cestu vydat, a co vám to do života přinese.

Naučíte se otevřenosti a komunikaci

Byla jste vždy trošku introvert a dělalo vám problémy bavit se s cizími lidmi? Jedna cesta vaši povahu nezmění, ale ať budete nebo nebudete chtít, s lidmi budete muset komunikovat. Možná sama sebe překvapíte, až se přistihnete při tom, že mluvíte na ulici s člověkem, kterého znáte sotva pět minut.

Seznámíte se s novými lidmi

Asie je plná cestovatelů. Párů, skupinek kamarádů a samozřejmě i sólo cestovatelů a cestovatelek. Kdykoli se budete chtít s někým bavit, můžete. Nebudete se chtít bavit? Nemusíte. Potkáte lidi z celého světa, najdete přátele na cestu nebo i na celý život a kdo ví, třeba zde potkáte i svojí osudovou lásku. Ideálním místem pro seznamování jsou hostely, pokud ale nefandíte tomuto typu ubytování, nevadí, cestovatele potkáte opravdu na každém rohu.

Vylepšíte si cizí jazyky

Angličtinu jste měla kdysi na základní škole a máte strach, že se nikde nedomluvíte? Nebojte se, ne každý umí perfektně anglicky a za chyby vám nikdo hlavu neutrhne. Seberte odvahu, začněte mluvit a uvidíte, že postupem času se vaše angličtina zlepší.

Lépe poznáte místní kulturu

Samotní cestovatelé se těší ze strany místních obyvatel velkému zájmu. Obyvatelé Asie, až na výjimky, cestování obecně moc nechápou a sólo cestování je pro ně ještě větší záhada. Ať už nás obdivují, nechápou nebo litují, jedno je jisté – sólo cestovatel si vyslouží pozvání na večeři k místní rodině daleko častěji než pár nebo skupinka. Lidé se s vámi budou chtít bavit v autobusech, vlacích, restauracích a klidně vás osloví i jen tak na ulici. Jako sólo cestovatelka snáze proniknete mezi místní a poznáte jejich kulturu.

Stanete se tolerantnější

Občas budete nenávidět sdílení pokojů v hostelech, tísnění se v restauracích, dopravních prostředcích a na přeplněných turistických místech – protože ani těm se občas nevyhnete. Naučí vás to ale trpělivosti a toleranci, jakou byste se ve své komfortní zóně nikdy nenaučila.

Budete svobodná a nezávislá

Možná budete na začátku trochu nejistá. Nebudete úplně vědět, co si počít a jak s nově nabytou svobodou naložit. A pak si ji začnete užívat. Zjistíte, že je skvělé rozhodovat se sama za sebe, vnímat každý okamžik a vychutnávat si ho. Budete sama, nebudete si mít s kým povídat, rozptylovat se a díky tomu začnete vnímat každý detail světa okolo vás daleko intenzivněji.

Naučíte se minimalismu

Měla jste vždycky plný botník, ale stejně jste byla nešťastná, protože zrovna k těmhle botám nemáte kabelku? Zběsile jste nakupovala ve snaze něčím vyplnit svůj život a po chvilce prchavého štěstí nad novým skvělým kouskem si vyčítala utracené horentní sumy? Při cestování po Asii si bez problémů vystačíte s příručním zavazadlem. Také uvidíte naprostou chudobu a obyčejný život. Uvědomíte si, že věci vlastně nepotřebujete a že žít se dá s málem. Naučíte se minimalismu a radosti z maličkostí.

Poznáte sama sebe

Budete cestovat a přesuny v Asii zaberou hodně času. Také nebudete mít vždy chuť se bavit s dalšími lidmi. Budete sama. Sama se svými myšlenkami. Pravděpodobně vám proběhne hlavou celý váš dosavadní život. Srovnáte si minulost, přítomnost, názory, priority a snáze najdete cestu, kam směřovat budoucnost. Naučíte se žít sama se sebou a díky tomu se vám bude lépe žít s ostatními.

Vybudujete si zdravé sebevědomí

Stala jste se otevřenější, komunikativnější, poznala jste nové lidi a kultury, zlepšila si angličtinu, naučila se radovat z maličkostí, žít sama se sebou, řešit krizové situace a být svobodná bez výčitek a strachů. Nestal se z vás komplet jiný člověk, ale získala jste jiný náhled na svět i sama sebe. Jste zdravě sebevědomá žena, která se nebojí jít sama do kina, na večeři, říct si v práci o přidání, oponovat šéfovi nebo říct ne, když se vám něco nelíbí. A samozřejmě – nebojíte se sama cestovat.

Které weby nám ulehčují naše cesty a jak si zlevňujeme cestování?

Užitečné weby

Pelikán.cz: vyhledávání levných letenek, lze si nastavit upozornění, aby vám už neunikla žádná letenka v akci

Agoda.com: široká nabídka ubytování v Asii, s výjimkou velkých měst obvykle výhodnější a obsáhlejší než Booking.com

Booking.com: ve velkých asijských městech nabídka ubytování srovnatelná s Agoda.com, výhodou oproti Agodě je možnost využití slevového kódu viz. níže

Airbnb: nabídka ubytování u místních hostitelů, lze využít slevový kód viz. níže

12goAsia: vyhledávání a možnost objednání všech druhů transportů napříč celou Asií

Tripadvisor: co nenajdete nikde jinde, najdete na Tripadvisoru. Vyhledávání ubytování, zajímavých míst a aktivit s reálnými fotografiemi a recenzemi cestovatelů a diskuzní fóra s užitečnými tipy.

Lonely Planet: zajímavé a inspirativní články z různých destinací a jedny z nejlepších papírových průvodců vůbec

Workaway.info: nabídka dobrovolnických programů po celé Asii

Slevy na cesty

Sleva 10 % na Booking.com: při rezervaci nad 700 Kč získáte slevu z ubytování 10 %. Platí jen na první rezervaci po registraci. Lze se registrovat opakovaně z různých e-mailů a slevu využívat znovu a znovu.

Sleva 725 Kč na Airbnb: při rezervaci ubytování nad 1 800 Kč získáte slevu 725 Kč na ubytování a 272 Kč na zážitek (lze uplatnit při minimální hodnotě zážitku 1 188 Kč). Platí jen na první rezervaci po registraci. Lze se registrovat opakovaně z různých e-mailů a slevu využívat znovu a znovu.

Sleva 50 % na cestovní pojištění AXA: bez cestovního pojištění se neobejde žádná cesta. Na tomto odkazu získáte slevu 50 % na cestovní pojištění od společnosti AXA. Slevu lze využívat opakovaně.

https://ceskavmalajsii.cz/

Původním povoláním designérka, nyní cestovatelka, zakladatelka webu Cestujeme do Asie a milovnice JV Asie. Asii miluji natolik, že jsem se v ní po roce cestování rozhodla usadit. Mým aktuálním domovem je země plná skvělého jídla, krásné přírody a úžasně milých lidí - Malajsie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.